گفتگو در واتس اپ

گفتگو در واتس اپ

چگونه یک ساندبار بخریم؟

چگونه یک ساندبار بخریم؟

ساندبارها به هر شکل و اندازه ای هستند: از یک عرض کوچک تا عرض بیشتر از تلویزیون صفحه بزرگ، در حالی که ساندبارهای  بزرگتر گاهی اوقات درایورهای بیشتری ارائه می دهند و از این رو صدای بیش تری دارند.

توجه داشته باشید که چون تلویزیون ها به صورت مورب اندازه گیری می شوند، طول یک ساندبار مستقیماً با اندازه صفحه تلویزیون شما مطابقت ندارد، البته ساندبار ممکن است لزوماً با عرض تلویزیون شما مطابقت نداشته باشد، حتی اگر هر دو از یک سازنده باشند.

اتصالات ساندبار

هنوز بسیاری از تولیدکنندگان انتظار دارند شما از تلویزیون خود برای جابجایی در دستگاه ها استفاده کنید، مدت زمان طولانی این شامل استفاده از یک خروجی نوری بین تلویزیون و اسپیکر بود، اما شیوع روزافزون ساندبار HDMI به این معنی است که شما می دانید بین دو نوع ورودی انتخاب دارید، ایده این است که شما تمام دستگاه های سینمای خانگی خود را مستقیماً به تلویزیون وصل کنید ، سپس HDMI ARC(کانال بازگشت صدا ) یا خروجی نوری تلویزیون خود را به ساندبار متصل کنید، این یک طراحی کلی ساده است، زیرا شما فقط باید ورودی ها را با استفاده از راه دور تلویزیون خود تغییر دهید.

با توجه به سهولت استفاده از تلویزیون به عنوان سوئیچ راهی برای بیشتر افراد است، هر چند اشکالاتی در این پیکربندی وجود دارد، برای اولین بار، شما با تعداد ورودی تلویزیون خود محدود هستید، اگر تلویزیون شما فقط سه ورودی دارد، فقط می توانید سه دستگاه را به هم متصل کنید، با استفاده از یک سوئیچر HDMI می توانید از پس این مسئله برآیید، اما در مرحله اول کار خود را اضافه می کنید که احتمالاً امیدوار بودید با تهیه یک ساندبار از آن جلوگیری کنید، مسئله دیگر این است که اکثر تلویزیون ها صدای ورودی را به جای سیگنال صدای فراگیر واقعی به استریو تقلیل می دهند، بیشتر ساندبار ها فقط استریو هستند، اما ساندبارهای دارای قابلیت فراگیر با ورودی فراگیر بهترین عملکرد را دارند.

خریدار ساندبار

ساندبار بی سیم

گرچه بسیاری از ویژگی ها در مورد ساندبارها زائد است، اما یک استثنا اصلی وجود دارد: قابلیت بی سیم.

این می تواند یکی از دو شکل اصلی باشد: بلوتوث یا Wi-Fi قابلیت بی سیم به شما امکان می دهد از طریق بسیاری از منابع موسیقی مانند Spotify در تلفن یا iTunes در رایانه خود از طریق ساندبار موسیقی پخش کنید.

بلوتوث ساده ترین راه برای پخش بی سیم صدا از تلفن یا رایانه لوحی شما است، این برنامه با موسیقی ذخیره شده در دستگاه شما و هر برنامه موسیقی ( به عنوان مثال span Pandora یا Spotify ) کار می کند، به علاوه این برنامه از نظر پلتفرم - تقریباً همه تلفن ها و رایانه های لوحی iOS ،Android و Windows دارای بلوتوث داخلی هستند، به همین ترتیب، تقریباً هر ساندبار موجود در بازار از بلوتوث برخوردار است و اگر اینگونه نباشد، می توانید آداپتور مانند Belkin یا Logitech را خریداری کنید.

مقرون به صرفه ترین سیستم در حال حاضر Chromecast گوگل ( 15 دلار در eBay ) است که امکان پخش و کنترل چند اتاق با دستیار Google را نیز فراهم می کند.

صدای Dolby یا صدای فراگیر

در گذشته، ساندبارها دو کاناله معمولاً تفاوت چندانی بین حالت استریو و فراگیر نداشتند، اما ورود فناوری هایی مانند Dolby Virtual X و بلندگوهای دیواری واقعاً صدایی که می شنوید را بهبود بخشیده است، ما از صدای دو مدل خاص در سال 2019 تحت تأثیر قرار گرفتیم: Samsung HW-Q70R و Sennheiser Ambeo Soundbar هر دو قادر بودند بدون استفاده از بلندگوهای عقب، صدای نزدیک به صدای فراگیر را تولید کنند.

افزودن فراگیرهای اختیاری به بیشتر ساتدبارها کمک می کند تا بتوانند محیط اطراف را بهتر بدست آورند، به عنوان مثال Sonos Playbar با Ikea Synfonisks زوج، هنگام بازی کردن در فیلم ، احساس غوطه وری فوق العاده ای پیدا می کند، این قابلیت افزودن بلندگوهای فراگیر به ساندبارهای موجود اکنون توسط بسیاری از ساندبارهای میان رده، در مارک هایی مانند Polk  ،LG و Samsung پشتیبانی می شود، معمولاً آنها از Wi-Fi برای اتصال به بلندگوهای بی سیم مستقل استفاده می کنند، اما از آنجا که این می تواند 300 تا 400 دلار به هزینه اضافه کند، می تواند یک گزینه گران قیمت باشد.

در چند سال گذشته شاهد انفجار در تعداد ساندبارهای صوتی Atmos بودیم که قیمت آن در نهایت در سال 2019 به زیر 500 دلار رسید، در حالی که Netflix و سایر سرویس های پخش جریانی اکنون فیلم ها و نمایش های تلویزیونی را با موسیقی متن Atmos ارائه می دهند.

کنترل ساندبار

گرچه اکثر ساندبارهای دارای کنترل هستند، اما از نظر کیفیت کاملاً ضعیف هستند و اکثر سازندگان به شما امکان می دهند در عوض از ریموت تلویزیون خود استفاده کنید.

از نظر تئوری، ایده بدی نیست: هیچ کس نمی خواهد از راه دور دیگری با آن برخورد کند، در عمل، گاهی مشکل تر است، بعد از اینکه بلندگوهای داخلی تلویزیون خود را غیرفعال کردید، برخی از تلویزیون ها می توانند هر زمان که دستورات کنترل از راه دور صدا را دریافت می کنند، یک پیام وضعیت آزار دهنده را نشان دهند، اگر در صورت استفاده از کنترل از راه دور تلویزیون برای کنترل ساندبار، این اتفاق می افتد، ساده ترین راه حل برای این مسئله استفاده از ریموت جعبه کابل با کنترل صدا یا خرید یک ریموت کلی است.

ساندبار با صفحه نمایش

تعداد شگفت انگیزی از ساندبارها دارای صفحه نمایش واقعی صفحه جلویی نیستند، بنابراین در مورد میزان صدای زیاد یا میزان ورودی خود بازخورد تصویری زیادی (یا هیچ) دریافت نمی کنید.

یک نمایشگر صفحه جلویی مطمئناً خوب است، به خصوص اگر مانند Zvox SB500 به خوبی پنهان باشد، اما فکر نمی کنیم که آنها ضروری باشند، به طور کلی، شما فقط میزان صدا را به یک سطح راحت قابل مشاهده می رسانید و مهم نیست که میزان صدا 20 یا 30 باشید، برخی از ساندبارها و در اینجا ما به مدلهای Vizio فکر می کنیم ، یک سری LED های گیج کننده دارند که قرار است با ورودی شما روشن باشد، اما تقریباً بدتر از نبود نمایشگر هستند.

اشتراک با دوستان

تعداد بازدید: 18

برترین مطالب

گلچینی از برترین و جدیدترین مطالب سایت

از اخبار ما با خبر شوید

جدیدترین اخبار در زمینه لوازم خانگی

17 بعلاوه 17 مساوی؟