گفتگو در واتس اپ

گفتگو در واتس اپ

خرید گاز رومیزی مناسب برای آشپزخانه

خرید گاز رومیزی مناسب برای آشپزخانه

یکی از منحصر به فرد ترین وسایل آشپزخانه با ظاهری که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد، گاز رومیزی است، گاز رومیزی  یک انتخاب عالی برای پیشخوان جزیره یا آن دسته از خانه هایی است که فر توکار دارند.

انواع گاز رومیزی

برقی

گاز رومیزی با صفحه سرامیکی صاف ظاهری براق دارند و تمیزکاری آسان را ارائه می دهند، با این حال، شما باید از پاک کننده مخصوص شیشه سرامیک استفاده کنید، گازهای رومیزی با صفحه سرامیکی در رنگ های متنوعی برای تکمیل هر طراحی آشپزخانه موجود است، المنت نواری در گاز رومیزی با سطح صاف سریعتر از المنت سیم پیچ قدیمی هستند و اندازه برخی از آنها قابل تنظیم است، برخی از گازهای رومیزی با صفحه سرامیکی مهر و موم شده قابل فرو رفتن در پیشخوان هستند بنابراین در واقع با سطح آشپزخانه هم سطح هستند، گازهای رومیزی روان از ویژگی های مفیدی مانند المنت با اندازه متغیر، مناطق گرم کننده و ... برخوردار هستند.

گازی

بسیاری از گازها با مشعل های مهر و موم شده در زیر صفحه گاز طراحی شده اند، مدلهای دارای مشعل روی شیشه در دسترس هستند که مشعل مهر و موم شده مستقیماً روی صفحه سرامیک سوار می شود و ترکیبی از تمیز کردن آسان یک صفحه صاف برقی با عملکرد گازی است، مشعل های جوشان مهر و موم شده به شما امکان پخت غذاهای ظریف را می دهند، کنترل دقیق دما به شما امکان می دهد دما را برای هر نیاز آشپزی کنترل کنید.

القایی

این میزهای آشپزی از الکتریسیته و فناوری الکترومغناطیسی برای گرم کردن ظرف استفاده می کنند و صفحه مشعل را بسیار خنک تر از مشعل تابشی گاز یا الکتریکی می کند، از آنجا که از این نوع جریان استفاده می شود، شما باید از ظروف تخت و مغناطیسی استفاده کنید در غیر این صورت گرمایی تولید نمی شود، گرمایش سریعتر، کارآمدتر و سطح پخت و پز مطمئن تر و سریع تر خنک می شود، فناوری پیشرفته به واحد این امکان را می دهد تا فارغ از قطر آن، خروجی انرژی را به اندازه ته دیگ تنظیم کند، کم مصرفترین گاز رومیزی فعلی موجود در بازار است.

گاز رومیزی در مقابل اجاق رومیزی

اگرچه این دو بسیار شبیه به هم هستند، اما تفاوت های اساسی زیادی دارند، در حالی که یک گاز رومیزی کاملاً در یک قسمت برش از قسمت پیشخوان شما قرار می گیرد، یک اجاق رومیزی بر روی یک قفسه از پیش ساخته شده به ابعاد دقیق خود قرار می گیرد، به دلیل این تفاوت های نصب، کنترل های یک گاز رومیزی در بالای پیشخوان قرار می گیرند، در حالی که کنترل های یک اجاق در قسمت جلویی، عمود بر سطح پخت و پز قرار می گیرند، دسترسی آسان به کنترل های اجاق گاز می تواند در خانه با کودکان کوچک مسئله ایمنی ایجاد کند.

همانطور که از نام آنها پیداست، اجاق به معنای واقعی کلمه قسمت بالای یک آشپزخانه بزرگ و قدرتمند است، به همین دلیل ، آنها معمولاً فضای بیشتری نسبت به یک گاز رومیزی اشغال می کنند و یک منطقه پخت و پز بزرگ را با هزینه یک فضای خالی ارائه می دهند، اگر یک آشپز جدی هستید یا دوست دارید باشید و آشپزخانه ی بزرگ دارید، یک چوبی بزرگ انتخاب عالی است و در حالی که بسیاری از اجاق های رومیزی زیبا و شیک هستند، طبیعت پنهان شده یک آشپزخانه ظاهری پیچیده را فراهم می کند که بالای آن دشوار است، میزهای آشپزی همچنین بیش از اندازه کافی قدرت آتش برای اکثر قریب به اتفاق آشپزها فراهم می کنند و آنها را برای اکثر آشپزخانه ها گزینه های ایده آل می کند.

خریدار گاز رومیزی

امکانات گاز رومیزی

المنت پل

دو یا سه المنت را در یک منطقه بزرگ پخت و پز ترکیب می کند که برای پخت و پز زیاد ایده آل است.

المنت گرمایش سیم پیچ

با یک المنت سیم پیچ که برای تمیز کردن آسان بسیار مناسب است، روی گاز رومیزی حرارت ثابت و یکنواخت ایجاد کنید.

کنترل های لمسی الکترونیکی

یک گاز الکترونیکی با کنترل لمسی فاقد دکمه است و در گازهای رومیزی برقی موجود است، این نوع گاز ویژگی های دیگری را نیز ارائه می دهد: اگر یک المنت غیر مشتعل شده روشن باشد، حسگرهای موجود در گاز رومیزی المنت را خاموش می کنند، سنسورها اندازه المنت را به اندازه ظرف مورد استفاده تنظیم می کنند، ویژگی کنترل قفل برای المنت یک ویژگی ایمنی برای جلوگیری از فعال شدن تصادفی است، یک تایمر یادآوری دیجیتال با اتمام زمان پخت به شما هشدار می دهد.

احتراق الکترونیکی

یک سیستم اتوماتیک که بلافاصله مشعل ها را روشن می کند.

لوازم جانبی مدولار

برخی از تولیدکنندگان پیوست های مدولار را برای گاز رومیزی خود ارائه می دهند، این اتصالات معمولاً 12 تا 15 هستند و می توانند دارای واحد های گازی یا الکتریکی باشند، برخی از نمونه های افزودنیهای مدولار شامل سرخ کن عمیق، بخارپز، اجاق گاز ووک، توری گریل یا مشعل می باشد.

مشعل های باز

این نوع آشپزخانه دارای دهانه های بزرگی برای مشعل ها است، دهانه کمی بزرگتر از خود مشعل است، گاز رومیزی به سمت دریچه تخلیه باز می شود که به داخل منافذ تخلیه می ریزد.

سنسور تشخیص ظرف

زمان روشن بودن المنت مشعل را تشخیص می دهد و در صورت عدم استفاده به طور خودکار خاموش می شود.

سنسور اندازه ظرف

المنت گرمایشی را به صورت خودکار به اندازه تشت تنظیم می کند.

مشعل های برق

اجاق های برقی مشعل دارای حداقل یک مشعل ( 14000 BTU یا بیشتر ) هستند.

اندازه ها

اندازه های استاندارد برای آشپزخانه های ایالات متحده 24 ، 30 ، 36 و 45 است، آشپزخانه های سری حرفه ای در این اندازه ها در دسترس هستند: 30 ، 36 ، 48 و 60.

تابه

اگرچه چندین مدل از آشپزخانه با یک تابه قابل تهیه در بالای سطح آشپزی آنها قرار دارد، در چند مدل آنها یک بخش توری و داخلی ساخته شده است، برای غذاهای صبحانه، ساندویچ و موارد دیگر بسیار مناسب است، داشتن یک توری مخصوص آماده سازی لحظه ای لوکس است که هر آشپزخانه ای باید از آن لذت ببرد، اگرچه این ویژگی در اجاق رومیزی بسیار رایج است، اما چند گاز رومیزی با درجه بالاتر نیز شامل یک تابه است.

اشتراک با دوستان

تعداد بازدید: 153

برترین مطالب

گلچینی از برترین و جدیدترین مطالب سایت

از اخبار ما با خبر شوید

جدیدترین اخبار در زمینه لوازم خانگی

21 بعلاوه 15 مساوی؟