گفتگو در واتس اپ

گفتگو در واتس اپ

پنج سوالی که باید هنگام خرید لوازم برقی از خودتان بپرسید

پنج سوالی که باید هنگام خرید لوازم برقی از خودتان بپرسید

متغیرهای بی شماری وجود دارد که هر وسیله الکتریکی را متفاوت می کند، اما یکی از مهمترین مواردی که صحبت از انتخاب مدل مناسب برای شما می کند، کارایی است، به همین دلیل، ما فکر می کنیم مهم است که شما قبل از بررسی هر گونه لوازم برقی، درک بهتری از برچسب های انرژی در لوازم برقی داشته باشید.

در سال 1995، اتحادیه اروپا تولیدکنندگان را ملزم به استفاده از این برچسب ها کرد که اکنون در اکثر لوازم برقی اجباری است، اطلاعاتی که آنها ارائه می دهند کاملاً ضروری است.

پس از درک اهمیت برچسب انرژی ، آماده پرسیدن اطلاعات مستقیم هستید، و ما می توانیم پاسخ های روشنی به شما بدهیم.

1. قصد استفاده از لوازم برقی را دارید؟

درست مانند موضوع مهم برچسب، بسیاری از مردم این سوال مهم را فراموش می کنند، در حقیقت، سوالی که باید از خود بپرسید این نیست که برای چه چیزی است ، بلکه برای چه چیزی است که می خواهید استفاده کنید، یخچال برای نگهداری مواد غذایی در دمای پایین است، اما قصد استفاده از آن را دارید؟ آیا قرار است یخچال اصلی خانه شما باشد یا فقط یک یخچال اضافی برای نگهداری نوشیدنی ها و چیزهایی است که در جای دیگری جای نمی گیرند؟

پاسخ به این سوال به سرعت تعداد زیادی از مدل ها را رد می کند و بسیاری از ویژگی های مورد نظر شما را تعیین می کند، توصیه می کنیم لیستی از نیازهای خاص خود تهیه کنید، اگر قصد خرید مایکروویو را دارید اما از قبل اجاق گاز دارید، احتمالاً نیازی به مایکروویو با کوره ندارید، اگر ماشین لباسشویی قرار است در یک اتاق جداگانه باشد، شاید سطح صدا آنقدر مهم نباشد، اگر فضای محدودی دارید، ترکیبات 2 در 1 ( به عنوان مثال واشر+خشک کن ) گزینه خوبی است.

این نیز یک سوال اصلی است که می توانید هنگام انتخاب ظرفیت مدل بپرسید، ظرفیت دیگ ماشین لباسشویی و خروجی اجاق گاز در قیمت تعیین می شود: هرچه بزرگتر بخواهید، گران تر خواهد بود، به همین دلیل توصیه می کنیم ظرفیتی متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید: نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک.

اهمیت جنبه های دیگر، مانند اینکه آیا این یک دستگاه هوشمند است ( دستگاهی که به اینترنت متصل می شود ) یا طراحی و ارگونومی دستگاه نیز بسته به نحوه پاسخ دادن به این سوال بسیار متفاوت خواهد بود.

لیستی از کارهایی که لوازم برقی برای شما باید انجام دهند، تهیه کنید، از این برای کمک به خود در انتخاب مدل ها استفاده کنید

2. چقدر می توانید برای لوازم برقی هزینه کنید؟

تا کنون، با تمرکز بر روی برچسب انرژی، به شما کمک کرده ایم تا در مورد دلیل خرید دستگاه برقی تصمیم منطقی بگیرید.

ضروری است که قبل از بررسی قیمت، این دو نکته را مورد توجه قرار دهیم، ما می دانیم که این موضوع چقدر مهم است، اما توصیه ما این است که شما هرگز نباید تصمیم خود را صرفاً بر اساس قیمت تنظیم کنید ( مهم نیست که چیزی ارزان به نظر برسد، اگر نتوانید از آن استفاده کنید در دراز مدت بیشتر هزینه خواهید کرد ) .

بودجه فاکتور تعیین کننده ای هنگام خرید کالاهای برقی است، به همین دلیل توصیه می کنیم هنگام خرید لوازم خانگی خود همیشه محدوده قیمت را در نظر داشته باشید، این به شما کمک می کند تا مدل ها و مارک های مختلف را مقایسه کنید، در مورد هزینه های اضافی مانند تحویل و نصب فراموش نکنید، این هزینه ها به زودی می توانند اضافه شوند.

مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که وقتی شما از مغازه خارج می شوید مخارج تمام نمی شود، وسایل برقی انرژی مصرف می کنند و مدلهای مختلف مقادیر مختلفی از انرژی را مصرف می کنند، این به معنای تأثیر متفاوت بر صورتحساب شما است.

لوازم برقی

3. ضمانت چیست؟

موضوع هزینه هنگام خرید لوازم برقی شما به پایان نمی رسد، اما همچنین در نظر گرفتن تأثیر در قبض های برق و گاز شما پایان موضوع نیست، عامل سوم وجود دارد: خرابی ها.

چه مدت تحت پوشش ضمانت قرار می گیرید؟ در اتحادیه اروپا حداقل قانونی دو سال است اما بسیاری از تولیدکنندگان انتخاب می کنند ضمانت طولانی تری ارائه دهند، مغازه ای که خرید می کنید ممکن است ضمانت نامه خود را نیز ارائه دهد.

گفتن کافی است، دقیقاً مانند بقیه شرایط، همیشه لوازم برقی را با بهترین تضمین انتخاب کنید، اما فقط به مدت ضمانت نگاه نکنید، سعی کنید دقیقاً بررسی کنید که چه چیزی را پوشش می دهد و حتی پس از اتمام ضمانت تهیه قطعات یدکی برای دستگاه آسان است.

هزینه یک وسیله برقی فقط قیمت آن نیست: شما باید فاکتور مصرف انرژی را داشته باشید ( هزینه این را در قبض های برق و گاز خود پرداخت خواهید کرد ) و خرابی احتمالی

4. افراد دیگری که آن را خریداری کرده اند چه نظری دارند؟

ما نمی گوییم شما باید کورکورانه به عقاید دیگران اعتماد کنید، اما سوال چهارمی که باید بخاطر بسپارید این است که کاربران دیگر چگونه یک مدل خاص را ارزیابی می کنند، نکته مهم: فقط نظرات مربوط به مدلی را که می خواهید خریداری کنید، در نظر بگیرید، نظرات مربوط به مدل های دیگر و به طور خاص، در مورد مارک را به طور کلی نادیده بگیرید.

5. آیا سازگار با محیط زیست است؟

البته نیازهای شما مهم است ، اما فراموش نکنید که نیازهای شما به چیز بزرگتری بستگی دارد: نیازهای سیاره ای که ما در آن زندگی می کنیم، این از همه مهم تر است.

همه ما مسئول جستجوی وسایل برقی پایدار هستیم که ردپای کربن آنها را محدود می کند و از موادی ساخته شده اند که با اتمام استفاده از آنها بازیافت آنها آسان است، با طرفداری از این مدل ها نسبت به بقیه، ما به پیشرفت های فن آوری کمک می کنیم که به محیط زیست اهمیت می دهند.

بهترین تعرفه برق برای لوازم برقی شما

قیمت لوازم الکتریکی شما مشخص است زیرا قبلاً آن را پرداخت خواهید کرد، مدت ضمانت نیز مشخص خواهد بود، اما چقدر برای قبض برق خود پرداخت خواهید کرد؟ پاسخ ساده ای برای این سوال وجود ندارد، این به میزان استفاده شما و تعرفه شما بستگی دارد.

اشتراک با دوستان

تعداد بازدید: 335

برترین مطالب

گلچینی از برترین و جدیدترین مطالب سایت

از اخبار ما با خبر شوید

جدیدترین اخبار در زمینه لوازم خانگی

23 بعلاوه 11 مساوی؟