گفتگو در واتس اپ

گفتگو در واتس اپ

راهنمای تخصصی خرید مایکروویو جدید

راهنمای تخصصی خرید مایکروویو جدید

آنها برای گرم کردن پیتزا، غذاهای منجمد، درست کردن ذرت بو داده و موارد دیگر بسیار مناسب هستند؛ اجاق مایکروویو علاوه بر صرفه جویی در وقت، در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می کند.

اگر به دنبال مایکروویو جدید هستید ، احتمالاً متوجه شده اید که طیف وسیع مدل ها و گزینه ها ممکن است گیج کننده باشد؛ آیا باید یک مدل رومیزی یا یک مدل بالاتر از اجاق خریداری کنید؟

بهترین اندازه و توان برای نیازهای شما چقدر است؟

تفاوت اجاق مایکروویو همرفت با مایکروویو معمولی چیست؟

قبلاً اینگونه بود که اجاق های مایکروویو تقریباً یکسان بودند، وسایل ساده ای که فقط در عرض چند دقیقه می توانند همبرگر منجمد را گرم کنند و ذرت بوداده درست کنند، آنها به راحتی شهرت داشتند اما چیز دیگری نداشتند، امروزه تخمین زده می شود که 90٪ خانه های آمریکایی در آشپزخانه اجاق مایکروویو دارند و انواع مختلفی از این لوازم وجود دارد.

مایکروویو سرعت و انعطاف پذیری و فن آوری را برای ایجاد یک وسیله آشپزخانه هوشمند در مجموعه ای از سبک ها و رنگ ها ترکیب می کند.

بسته به مدلی که خریداری می کنید، اجاق مایکروویو می تواند: غذاهای گوشتی و کبابی را مانند اجاق های معمولی تهیه کند. دستورالعمل های خاصی را با استفاده از صفحه کلید لمسی از قبل برنامه ریزی شده تهیه کنید، کل وعده های غذایی را بدون گرم شدن بیش از حد آشپزخانه بپزید، با تعیین حسگر غذا، مایکروویو به طور خودکار خاموش می شود.

اجاق مایکروویو جدید شما چه ویژگی هایی باید ارائه دهد؟ در این مقاله ، ما به شما کمک خواهیم کرد مدلی را که متناسب با نیازها و سبک زندگی شما است ، تعیین کنید.

مایکروویو معمولی یا همرفت؟

مایکروویو معمولی اشعه ای ساطع می کند که برای پختن غذا از ظروف شیشه ای و پلاستیکی عبور می کند؛ یک اجاق مایکروویو همرفت ترکیبی از فناوری اساسی مایکروویو با گرمای تابشی و هوای گرم در گردش؛ برای گرم کردن غذا استفاده می کند.

مایکروویو های همرفت دارای یک عنصر گرم کننده و همچنین یک فن برای گردش هوای گرم هستند، این منجر به یک کار آشپزی کاملاً دقیق و یکنواخت می شود.

این مدل ها که به عنوان مدل های پخت و پز سریع نیز شناخته می شوند، نوید آبگوشت لذیذتر و پیتزای تردتر را می دهند، بعضی از مدل ها یک تابه برای پختن بیکن و ترد کردن نان دارند.

روش گرمایش جایگزین، از نور شدید یک لامپ هالوژن کوارتز برای کباب کردن و ترد کردن غذا استفاده می کند، این فناوری ضمن سرعت بخشیدن به زمان پخت، به گوشت ها رنگ و طعم می بخشد.

از آنجا که اجاق های مایکروویو همرفت چندین حالت پخت و پز را در یک اجاق گاز امکان پذیر می کنند، انتظار دارید کمی بیشتر هزینه کنید.

سبک های اجاق مایکروویو

اجاق های مایکروویو خانگی در چندین اندازه و سبک به فروش می رسند، چهار نوع عمده مایکروویو عبارتند از مدل های پیشخوان ، مدل های بالاتر از اجاق، کشوهای مایکروویو و  فر ترکیبی که هر کدام مزایای خاصی دارند.

مایکروویوهای پیشخوان

مایکروویو های پیشخوان که به آنها مایکروویوهای جمع و جور یا قابل حمل نیز گفته می شود، کوچکترین نوع و محبوب ترین انتخاب در بین مصرف کنندگان برای گرم کردن مجدد غذاها، مواد غذایی منجمد، ساخت ذرت بو داده و کارهای آشپزی مشابه است.

اندازه معمول آن 18 اینچ عرض و 14 اینچ عمق و 12 اینچ طول است، ظرفیت آن معمولاً 1 فوت مکعب است و قدرت آنها معمولاً بین 500 تا 1000 وات است؛ مایکروویو های پیشخوان قابل حمل هستند، هنگام نقل مکان می توانید آنها را با خود ببرید و مقرون به صرفه هستند، قیمت اغلب زیر 100 دلار است.

توجه داشته باشید که مایکروویو پیشخوان فضای کار ارزشمند آشپزخانه را اشغال می کند، برخی از مدل ها دارای کیت هایی هستند که به شما امکان می دهد دستگاه را زیر کابینت نصب کنید تا از این مشکل جلوگیری کنید.

مایکروویو بالاتر از اجاق

این مایکروویوها همانطور که از نام آنها مشخص است، برای نصب در بالای اجاق آشپزخانه طراحی شده اند.

در میان انواع اصلی مایکروویو، از نظر محبوبیت رتبه دوم را دارند؛ در سالهای اخیر، فن خروجی مدل ها برای تخلیه بخار و فیلتر کردن دود از مشعلهای بالای اجاق گاز بهبود یافته است.

اکثر مدل ها دارای فن های چند سرعته هستند که با استفاده از فیلترهای زغالی قابل تعویض هوا را مجدداً گردش می دهند؛ این مدل ها نیازی به تخلیه خارجی ندارند، برخی از فن های اگزوز نیز در صورت گرم شدن بیش از حد اجاق گاز به طور خودکار روشن می شوند و از اجاق مایکروویو محافظت می کنند، از آنجا که مدلهای بالاتر از این نیاز به فضای بالای اجاق گاز شما دارند، ممکن است مجبور شوید قبل از نصب کابینت را بردارید.

خریدار مایکروویو

ویژگی های اجاق مایکروویو

صفحه گردان

برای داشتن اطمینان از پخت و پز، داشتن صفحه شیشه ای گردان یا صفحه گردان در اجاق گاز بسیار مهم است، در غیر این صورت، باید چندین بار مایکروویو را متوقف کنید و غذا را با دست بچرخانید، اکثر مایکروویو های متوسط و کامل دارای صفحه گردان قابل جدا شدن هستند؛ برخی از نسخه های جدید نیز دارای سینی های مستطیلی هستند که به جلو و عقب بلغزند.

بهم پیوسته

این ویژگی ایمنی به راحتی قابل مشاهده نیست اما تضمین می کند که در صورت باز شدن درب یا نیمه باز بودن اجاق مایکروویو کار نخواهد کرد، اکثر کوره ها دو قفل دارند بعضی ها سه تا دارند اگر یک قفل خراب شود، قفل پشتیبان کار می کند.

کنترل قدرت متغیر

همیشه لازم نیست از مایکروویو خود با تمام توان استفاده کنید، توان متغیر به شما امکان می دهد سطح تنظیمات را تغییر دهید، می توانید غذا را با قدرت 50٪ بپزید و یا با 30٪ یخ زدایی کنید.

قفل کودک

دربهای ضد کودک مخصوصاً در واحدهای همرفت مایکروویو از اهمیت برخوردارند، جایی که ظروف ممکن است هنگام بیرون آمدن از اجاق گاز بسیار گرم شوند، درهای ضد کودک را می توان با استفاده از صفحه کلید قفل و آزاد کرد.

سنسورهای خودکار

این فناوری جدید با اندازه گیری بخار در اجاق می تواند تشخیص دهد که غذا به اندازه کافی پخته شده است، لازم نیست تایمر تنظیم کنید، مایکروویو به طور خودکار خاموش می شود و تضمین می کند غذا بیش از حد پخته یا کم پخته نمی شود، اکثر تولیدکنندگان سنسورهای خودکار را به مدل های خود اضافه می کنند، اگر قبلاً این کار را نکرده اند.

اشتراک با دوستان

تعداد بازدید: 299

برترین مطالب

گلچینی از برترین و جدیدترین مطالب سایت

از اخبار ما با خبر شوید

جدیدترین اخبار در زمینه لوازم خانگی

16 بعلاوه 36 مساوی؟