گفتگو در واتس اپ

گفتگو در واتس اپ

هنگام خرید اتو باید به چه نکاتی دقت کنیم

هنگام خرید اتو باید به چه نکاتی دقت کنیم

اتوی بخار گرم با کف کاملاً مناسب می تواند لباسهای چروک را بعد از شست و شو داخل ماشین لباسشویی کاملا صاف کند، استفاده از بسیاری اتوهای جدید آسان تر است و بخاری که از آن آزاد می شود باعث می شود تا پنبه و پارچه به آسانی خشک شود.

قیمت اتوها از 15 تا 150 دلار است و آزمایشات ما نشان می دهد که قیمت همیشه عملکرد را نشان نمی دهد؛ در رتبه بندی های ما اتو های بی سیمی نخواهید دید. آنها در تست های گذشته غیرقابل تأمل بودند بنابراین در حال حاضر، ما آنها را آزمایش نمی کنیم؛ برای انتخاب بهترین اتو با توجه به نیاز و بودجه شما؛ از این راهنما استفاده کنید.

بخار و بازهم بخار

بخار و گرما برای از بین بردن چین و چروک مهم است، و در حالی که هر یک از اتوهای آزمایش شده باعث از بین رفتن چین و چروک ها می شوند، اما در نهایت اتوهایی که بخار کمی تولید می کنند زمان بیشتری را برای انجام کار صرف می کنند؛ نمرات میزان بخار را به همراه امتیازاتی برای کیفیت اتوکشی و سهولت استفاده در رتبه بندی های ما مشاهده خواهید کرد.

صفحه اتو

از بین فولاد ضد زنگ، آلومینیوم آنودایز شده، سرامیکی و نچسب انتخاب کنید؛ بهترین اتوها اغلب از جنس استنلس استیل یا سرامیک هستند.

آزمایشات ما نشان داد که کفپوش های نچسب نیز به همین دلیل سر نمی خورند.

کنترل ها

اتوها دارای ولوم ترموستات، کلیدها یا کنترل های دیجیتالی هستند، اطمینان حاصل کنید که کنترل ها به راحتی قابل مشاهده و تنظیم هستند و تنظیمات پارچه به وضوح مشخص شده اند.

راحتی استفاده از اتو

حتی اتوی که در اتوکشی عالی است ممکن است در دست شما احساس سنگینی یا زمخت شود، پس آن را قبل از خرید حتما در دست خود امتحان کنید.

نگهداری

گهگاه سطح کف آن را تمیز کنید

برای از بین بردن باقی مانده موادی که در هنگام اتوکشی استفاده می کنید، کف اتو رامطابق دستورالعمل های سازنده تمیز کنید، به خصوص اگر از نشاسته استفاده می کنید.

نشتی را به حداقل برسانید

هنگامی که در دمای پایین فشار می دهید، اتو ممکن است نشتی کند؛ برای جلوگیری از چکه کردن، پارچه های ظریف را ابتدا و قبل از افزودن آب فشار دهید، پس از اتوکشی البسه ای که نیاز به بخار دارند، آب اتو را خالی کنید. این باعث می شود که دفعات بعدی چکه ها کاهش یابد و گرما می تواند رطوبت باقی مانده را تبخیر کند، همچنین می تواند باعث کاهش رسوبات معدنی در کف اتو شود.

از آب شیر استفاده کنید

تقریباً همه اتوها با آب شیر خوب کار می کنند، مگر اینکه آب شما خیلی سخت باشد؛ کتابچه راهنمای شما نشان می دهد که بهترین چیست.

خریدار اتو

انواع اتو

اتوها از نظر مواد کف، اندازه و وزن دارای ویژگی های متفاوتی هستند، همه اتوهای آزمایش شده چین و چروک ها را برطرف می کنند ، اما برخی از آنها بخار بیشتری تولید می کنند و کار را سریعتر انجام می دهند و دارای صفحه ای هستند که به راحتی سر می خورد، بهترین صفحات اتو اغلب از جنس استنلس استیل یا سرامیک هستند، در اینجا انواع اتو بخار را با هم بررسی می کنیم.

اتوهای معمولی

این ها باعث می شود هنگام اتو کشیدن مقدار کمی بخار گرم روی پارچه قرار گیرد و باعث از بین رفتن سریع چین ها شود، ویژگی هایی که قبلاً فقط روی اتو های گران قیمت یافت می شد، اکنون در اتوهای ارزان قیمت یک گزینه استاندارد به حساب می آید.

بیشتر اتوهای جدید به لطف دریچه های ضد کلسیم یا فیلترهای رزین با آب شیر قابل استفاده هستند.

اتوها با سیستم بخار

یک اتو به شما امکان می دهد تا جریان مداوم بخار با فشار بالا را اعمال کنید، این سیستم فضای بسیار بیشتری نسبت به اتو معمولی اشغال می کند و می توان آن را روی صندلی یا یک قفسه در انتهای صفحه اتو قرار داد، گرم شدن این سیستم ها بیشتر طول می کشد و برخی از آنها به طور خودکار خاموش نمی شوند اگر آنها را بدون مراقبت رها کنید باید حواستان باشد که خاموش باشند وگرنه دردسر ساز می شوند؛ در مورد برخی از اتوها نیز همین امر وجود دارد.

تولید بخار باعث سرعت بخشیدن به اتو می شود و به راحتی می تواند چین و چروک های لباس کتان خشک را از بین ببرد، این سیستم ها معمولاً فاقد عملکرد پاششی هستند، اما اگر جریان بخار به اندازه کافی زیاد باشد، می تواند اسپری کند.

اتوهای بی سیم

امروزه دنیا به سمتی می رود که دیگرسیم برای لوازم برقی تعریف نمی شود یک مدل همین اتو ها هستند اینها شبیه اتوهای بخار معمولی هستند اما سیم برق ندارند، هرچند قابلیت مانور بالاتری دارد، مدل های بی سیمی که ما آزمایش کرده ایم بسیار چشمگیر نبوده و دیگر در رتبه بندی اتو بخار ما وجود ندارد و دیگر زیاد به ان ها نمی پردازیم.

امکانات اتو

ویژگی هایی که زمانی فقط روی اتوهای گران قیمت بودند اکنون در مدل های ارزان قیمت به عنوان یک استاندارد تعریف می شوند.

خاموش شدن خودکار

اکثر اتوهای جدید این ویژگی را دارند، اگر اتو برای چند ثانیه یا چند دقیقه بی حرکت باشد، چه به صورت عمودی و چه به صورت افقی قرار گیرد، به صورت خودکار برق را قطع می کند.

برخی از اتوها نیز در حالت کنار گذاشته شده خاموش می شوند، خاموش شدن خودکار می تواند از آتش سوزی جلوگیری کند، اما اگر اتو رو به پایین باشد گرمای ذخیره شده هنوز می تواند پارچه را بسوزاند.

دکمه افزایش بخارBURST OF STEAM

یک دکمه بخار اضافی برای تحت فشار قرار دادن چین و چروک های سرسخت فراهم می کند، به خصوص اگر جنس پارچه ها سنگین مانند جین یا کتان باشد.

کنترل های راحت

مشاهده لیست تنظیمات پارچه باید آسان باشد، یک کنترل دما که به وضوح مشخص شده و به راحتی قابل دسترسی است، ترجیحاً در قسمت جلوی دسته، این خود یک امتیاز مثبت است؛ اکثر اتوها چراغ نشانگر دارند تا روشن بودن اتو را نشان دهند.

سیستم خود تمیز شونده

این سیستم رسوبات معدنی جمع شده در منافذ را شستشو می دهد، اما همیشه با استفاده طولانی مدت از آب یا آب بسیار سخت جوابگو نیست.

بخار قابل تنظیم STEAM GAUGE 

در صورت لزوم میزان بخار را تنظیم کنید یا به طور کل بخار را خاموش کنید، یک ویژگی ضد نشت که در اکثر اتوها وجود دارد، برای جلوگیری از نشت در هنگام بخار دادن در تنظیمات پایین، طراحی شده است.

مخزن شفاف آب

برخی از مخازن یک لوله کوچک عمودی هستند، دیگران یک محفظه بزرگ زیر دسته هستند، یک محفظه شفاف دیدن سطح آب را آسان می کند؛ بررسی کنید که مخزن آب با سطح آب مشخص شده باشد.

بخار عمودی

از اتو در حالت قائم استفاده کنید تا چین و چروک لباس های آویزان و پارچه های تازه را از بین ببرد.

روکش سوراخ پر آب

یک پوشش لولایی یا کشویی روی سوراخ پر آب قرار است از نشت جلوگیری کند ، اما همیشه کار نمی کند.

اشتراک با دوستان

تعداد بازدید: 654

برترین مطالب

گلچینی از برترین و جدیدترین مطالب سایت

از اخبار ما با خبر شوید

جدیدترین اخبار در زمینه لوازم خانگی

7 بعلاوه 43 مساوی؟