گفتگو در واتس اپ

گفتگو در واتس اپ

تمام نکاتی که باید هنگام خرید هود در نظر بگیرید

تمام نکاتی که باید هنگام خرید هود در نظر بگیرید

هر مصرف کننده نیازها، گزینه ها و اولویت های متفاوتی خواهد داشت که مشخص می کند هود بهترین گزینه برای آنهاست، اینها مهمترین عواملی هستند که باید در هنگام جستجو به خاطر بسپارید.

هزینه خرید هود

ساده ترین هودها می توانند قبل از هزینه نصب حدود 100 دلار برای شما هزینه داشته باشند، در حالی که پیچیده ترین آنها قبل از نصب چندین هزار دلار است، برخی از عواملی که بر قیمت تأثیر می گذارند قابل پیش بینی هستند: هودهای با دامنه بزرگتر معمولاً بیشتر از هودهای کوچکتر هزینه می کنند و آنهایی که دارای ویژگی های اضافی هستند یا به گونه ای خاص طراحی شده اند معمولاً هزینه های بیشتری نیز دارند، هودهای جزیره ای و دیواری از گرانترین انواع موجود هستند، در حالی که هودهای تهویه زیر کابینت معمولاً مقرون به صرفه ترین گزینه ها هستند.

بسیاری از انواع هودها دارای یک فرآیند نصب پیچیده هستند، به ویژه آنهایی که دارای مجاری هستند که هوا را خارج می کنند، هزینه بیشتر برای نصب در این موارد منجر به تخلیه بیش تر می شود، زیرا مدل های بدون مجرا فقط می توانند هوا را دوباره گردش داده و دود و آلاینده ها را در فیلترها جذب کنند نه اینکه آن را به طور کامل از فضا خارج کنند.

اندازه هود

برای اکثر انواع هودهای محدوده، اندازه باید مستقیماً با اجاق رومیزی شما ارتباط داشته باشد، این دقیقاً یک الزام نیست که هود شما از نظر اندازه با اجاق گاز شما مطابقت داشته باشد، اما به طور کلی بهترین کار این است که تمام دود و ذرات غذایی که به سمت بالا می ریزند قبل از اینکه فرصتی برای نشستن روی اجاق شما داشته باشند به بالا کشیده شوند.

همانطور که انتظار داشتید، هودها با دامنه بزرگتر می توانند گران شوند، اما اگر بر روی یک اجاق گاز بزرگ سرمایه گذاری کنید، مطمئنا ارزش آن بیشتر خواهد بود، هودهای تهویه زیر کابینت باید در فضای موجود در زیر پیشخوان قرار بگیرند ( اگرچه برخی از مدلها طوری طراحی شده اند که از پیشخوان جلوتر می زنند تا متناسب با اندازه اجاق گاز باشند ) ، در حالی که هودهای دیواری و محدوده جزیره در واقع فقط در محدود اجاق هستند.

نما

برخی از هودها اساساً از لحاظ زیبایی شناسی چیز زیادی به فضای آشپزخانه شما اضافه نمی کنند، اما اگر می خواهید هود زیبایی پیدا کنید تا واقعاً چیزی به فضا اضافه کند، مطمئناً می توانید، بسیاری از هودهای جزیره ای و دیواری دارای طرح های دستگیرکننده ای هستند که بازدید کنندگان مطمئناً متوجه خواهند شد و قرار دادن هود این امکان را برای شما فراهم می کند تا با کمک یک طراح یا پیمانکار بتوانید یک هود خاص و زیبا ارائه دهید که از هر نظر کامل باشد.

اگر به سبک هودتان توجه ندارید و فقط چیزی می خواهید که به خوبی کار کند و از نظر بصری خیلی واضح نباشد، می توانید مدلهای زیادی ( بیشتر در گروه زیر کابینت ) متناسب با این طرح پیدا کنید، اما اگر می خواهید یک هود محدوده ای داشته باشید که چیز کمی به تصاویر فضا اضافه کند، بسیاری از مارک ها گزینه هایی را ارائه می دهند که احتمالاً مورد علاقه شما قرار می گیرند.

سر و صدا

حداقل در بالاترین تنظیمات بیشتر هودهای هواکش بلند هستند، وقتی مدل های مختلف را بررسی کردیم، یکی از رایج ترین شکایات در مورد همه آنها سر و صدایی است که ایجاد می کنند.

هدف برخی از مدل ها حداقل ساکت بودن بیش از حد معمول است، هنوز هم مقداری سر و صدا ایجاد می کنند، اما نه به همان اندازه، اگر فرصتی برای بازدید از نمایشگاه دارید، می توانید احساس کنید که یک مدل به صورت حضوری صدای بلندی دارد یا ساکت است.

خریدار هود

نوع تهویه

هودهای مرتب با تهویه هستند و شامل مجاری هستند كه هوا را به بیرون منتقل می كنند، یا در حین تلاش برای حذف هرچه بیشتر دود و آلودگی های غذایی به كمك فیلترها هستند و مجدداً هوای خود را می گیرند، هودهای مجرادار بسیار کارآمدتر از هودهای بدون مجرا هستند، اما نصب آنها پیچیده تر است و هزینه بالاتری برای شما دارد.

برخی از افراد همچنین در ساختمانهایی با محدودیت زندگی می كنند كه به آنها اجازه نمی دهد هود با مجاری بسازند و فقط گزینه بدون مجرا را دارند، به هر دلیلی که می خواهید با هود با دامنه بدون کانال انتخاب کنید ، به یاد داشته باشید که باید در بالای تعویض فیلترها باشید و باید هود برد خود را به طور مکرر تمیز کنید.

هودهای کانال دار معمولاً دارای فیلترهای آلومینیوم هستند و باید آن ها را بطور دوره ای خارج و تمیز کنید تا بتوانید چربی های را به دام بیاندازید به دام بیندازند، بیشتر فیلترهای آلومینیوم از ماشین ظرفشویی بی خطر هستند بیشتر بیاموزید: کانال های مختلف در مقابل هودهای بدون کانال: جوانب مثبت و منفی هر یک.

سرعت فن

بیشتر هودهای هواکش چندین سرعت مختلف فن را ارائه می دهند، این گزینه به شما امکان می دهد هر زمان که مشغول پخت و پز بسیار سنگین هستید، سرعت هود را بالاتر ببرید یا اگر نمی خواهید با سر و صدای سطوح بالاتر کنار بیایید، آن را کم کنید، قطعاً ارزش داشتن دو گزینه وجود دارد، اما معمولاً داشتن دو یا سه سرعت کافی است.

سهولت نصب

اکثر هودهای کانال دار، مخصوصاً کانالهای داکت، نیاز به نصب پیچیده ای دارند که شامل استخدام یک متخصص است، نصب برخی از مدل های ساده بدون کانال بسیار آسان تر است و ممکن است بدون کمک متخصص آن را نصب کنید، اما اگر مطمئن نیستید که می دانید چه کاری انجام می دهید، بهتر است با یک متخصص تماس بگیرید.

در برخی موارد، پرداخت هزینه اضافی برای فرآیند نصب پیچیده تر، ارزش آن را دارد، همانطور که قبلاً ذکر شد، هودهای دارای کانال بسیار کارآمدتر از نمونه های بدون کانال خود هستند، حتی در این صورت، ارزش این را دارد که تصور کنید چه چیزی در نصب می شود، هرچه پیچیده تر باشد، برای کمک به یک حرفه ای بیشتر هزینه خواهید کرد.

امکانات:

  • چراغ ها: بیشتر هودها همراه با چراغ ها هستند، بنابراین در نظر بگیرید از چه نوع و چه میزان روشنایی برخوردار هستند.
  • سنسورهای حرارتی: هر زمان که هود محدوده مقدار زیادی گرما را حس کند، سنسورهای گرما به طور خودکار دریچه را روشن می کنند.
  • خاموش شدن خودکار: خاموش شدن خودکار پس از مدت زمان مشخصی به طور خودکار دریچه را خاموش می کند.
  • چراغ نشانگر فیلتر: برای هودهای بدون کانال که دارای فیلتر هستند، چراغ نشانگر فیلتر به خاطر سپردن زمان تعویض آن کارتان را راحت تر می کند.

اشتراک با دوستان

تعداد بازدید: 269

برترین مطالب

گلچینی از برترین و جدیدترین مطالب سایت

از اخبار ما با خبر شوید

جدیدترین اخبار در زمینه لوازم خانگی

10 بعلاوه 39 مساوی؟